Aktualności

Strona będzie poświęcona gotowaniu, w szczególności z wykorzystaniem piekarnika typu halogen oven, czyli popularnemu kombiwarowi.

Tak się mi w życiu ułożyło, że od ok. trzech lat jestem kucharzem, ale tylko domowym kucharzem. Nie gotuję zawodowo tylko dla siebie.

W ciągu tego czasu do przygotowania posiłków miałem tylko piekarnik gazowy. Bardzo marna to sprawa bo już przy włączaniu piekarnika są schody. Trzeba podać płomień a ten, jeśli wszystko jest ok, rozprzestrzenia się i daje miłe ciepełko. Niestety jeśli uda się nam wznieć te ciepełko to już ustawieniu odpowiedniej temperatury napawa jeszcze większymi trudnościami. Przynajmniej w moim piekarniku temperaturę trzeba regulować ręcznie, co chwila sprawdzając czy jest zgodna z naszymi oczekiwaniami.

Pewnego razu w sklepie zauważyłem pewne ciekawe urządzenie. Jak się okazało sam je zdefiniował jako mały piekarnik z termoobiegiem. Kosztował tylko 130 zł, więc stwierdziłem, że spróbuje.

Jak działa halogen-oven? To prawie zwykły piekarnik z drobnym usprawnieniem. Na górze mamy spiralę, która daje nam główne źródło ciepła. Powyżej spirali jest wentylator, który bardzo szybko rozprowadza nam te ciepło.

No i spróbowałem. Urządzenie działa bardzo dobrze. Niestety mankamentem jest fakt, że przepisy dań do zwykłego piekarnika nie zawsze zadziałają w kombiwarze... Dlaczego? Bo tu mamy termoobieg, którego nie da się wyłączyć. Skoro nie można obejść problemu to go wykorzystajmy.

Fakt, że termoobieg może powodować wysuszanie się dań lub inne rozprowadzanie się ciepła powoduje, że przepisy dostępne w sieci trzeba nieco zmieniać. Dlatego też powstała ta strona. Żeby udostępniać sprawdzone przepisy i dzielić się sprawdzonymi sposobami ich przygotowania w kombiwarze.

Tak. Można piec w halogen-oven. Tak. Można piec całkiem niezłe dania.

Halogen-oven to całkiem fajne urządzenie. Jego podstawową wadą jest, tak jak wspomniałem powyżej, termoobieg. Jednak właśnie te rozgrzane powietrze, które hula sobie w środku także nam pomaga. Dzięki niemu ciepło rozprowadza się bardzo szybko i bardziej równomiernie niż bez niego.

18-12-2019 Marcin

Komentarze

  • Nie mogę się zarejestrować,a chciałabym się dowiedzieć jak upiec ciasto,bo na razie wychodzi mi spód surowy a góra spieczona.
  • Dziękuję za przyjęcie mnie na tej stronie
  • Również używam tego urządzenia i chciałabym poznać przepisy na przygotowanie potraw

Dodaj komentarz

Stats

Nawigacja

Nasza społeczność